Cena stravných lístkov od 1.9.2017

Mesto Banská Bystrica Všeobecne záväzným nariadením č. 5/2017  s platnosťou od 1. 9. 2017 zosúladilo 3.finančné pásmo na nákup potravín pre zákonného zástupcu dieťaťa podľa platného 3. pásma Ministerstva školstva nasledovne:

I. stupeň: 1,01 €

II. stupeň 1,09 €

Riaditeľka školy s účinnosťou od 1. 9. 2017 určila mesačný príspevok 4,00 € na  úhradu režijných nákladov na stravníka v 3. finančnom pásme na nákup potravín.

V ŠJ poskytujeme stravu so súhlasom zriaďovateľa a riaditeľa školy aj pre cudzích stravníkov. Cena stravného lístka pre cudzích stravníkov je  2,69 €. Skladba jedálneho lístka sa riadi vyhláškou č. 330/2009, odporúčanými výživovými dávkami potravín, materiálovými spotrebnými normami, finančnými limitmi a receptúrami schválenými Regionálnym ústavom verejného zdravotníctva. V rámci piatich stravovacích dní jedálny lístok obsahuje: 2 hlavné jedlá mäsité, 1 jedlo zmiešané so zníženou dávkou mäsa, 1 jedlo lakto-ovo-vegetariánske a jedno jedlo múčne. Za každým jedlom je podaný vhodný nápoj.

Výdaj obedov je v čase od 11.30 - 14.00 hod.

Úhrada stravného: iba prevodným príkazom na účet v tvare

IBAN SK06 7500 0000 0040 1717 5980

mesačne vopred, najneskôr do 25.dňa predchádzajúceho mesiaca!

Od 01.02.2017 je možné obedy odoberať iba na čip, ktorý si vyzdvihnete u vedúcej ŠJ. Bez čipu obed nemôže byť vydaný!

Záloha za čip: 2,- €

Záloha za čip bude vrátená pri odovzdaní čipu. V prípade straty je povinný stravník zakúpiť si nový čip.

Platba za stravu:

• platbu od 01.02.2017 nie je možné uskutočniť šekom, iba prevodom na účet. Šek slúži iba ako informácia o výške platby, variabilnom symbole a čísle účtu, na ktorý je potrebné úhradu previesť
  • pri platbe je potrebné do správy pre prijímateľa uviesť meno , priezvisko a triedu stravníka
  • platba musí byť uskutočnená do 25. dňa predchádzajúceho mesiaca (ak bude úhrada urobená neskôr stravník nemusí byť prihlásený na stravu od 1. dňa v mesiaci)
  • stravník bude prihlásený na obed až dňom pripísania platby na účet ŠJ, nie automaticky od prvého dňa mesiaca, platbu je preto potrebné uhradiť včas. Na obedy stravníkov prihlasuje vedúca ŠJ, stravník sám sa na obedy prihlásiť nemôže. Prihlásenie stravníka na obed si môžete skontrolovať prostredníctvom prideleného mena a hesla na eSkoly. Prihlásený obed je označený symbolom

Odhlasovanie zo stravy:

• od 01.02.2017 nie je  možné odhlásiť stravníka telefonicky, iba prostredníctvom terminálu alebo cez internet
  • odhlásiť sa zo stravy je možné iba do 8.00 hod. , potom Vám to už systém neumožní
  • na odhlasovanie stravy cez eSkoly (horná lišta na web-stránke školy) je potrebné použiť prihlasovacie meno a heslo, ktoré bude pridelené vedúcou ŠJ
  • pre odhlasovanie cez terminály (vo vestibule školy a v ŠJ) je vysvetlený presný postup, ktorý je umiestnený nad terminálom
  • v prípade straty prihlasovacieho hesla Vám nové vydá vedúca ŠJ

Odhlásené obedy sa odpočítavajú až po uzatvorení daného mesiaca, t.j. napríklad obedy odhlásené v septembri, až v platbe na mesiac november. Pri odchode dieťaťa zo školy, sa vzniknutý preplatok z odhlasovania obedov vráti rodičovi, prípadne žiakovi v hotovosti.

Jedálny lístok